تحصیل دراتریش

توضیحاتی درباره کشور اتریش


کشور اتریش با مساحت 83,871 کیلومتر متر مربع و جمعیتی حدود 8,189000 نفر در اروپا واقع شده و عضو اتحادیه اروپا است.
همسایگانش فرانسه، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسلووانی، اسلواکی،چک و مجارستان است. پایتخت این کشور وین نام دارد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و محصور در خشکی. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از 75 درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند. بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند. صادرات اتریش از محصولات صنایع سنگین، به ویژه، فولاد- آهن – وسایل نقلیه و صنایع شیمیایی تشکیل شده است. نیروگاه های آبی در این کشور، بیش از 70 درصد نیازهای انرژی مردم را تأمین می کنند. توریسم و جنگلداری، در اقتصاد اتریش، نقش مهمی را ایفا می کنند.
واحد پول این کشور یورو است. حکومت این کشور جمهوری فدرال است. دین این کشور مسیحی است. شهرهای معروف آن لینتس، گراتس، زالتسبورگ، اینسبروک، ولس ، لاگن فورت، ویلاش، سانکت پولتن ، دورن بیرن آب و هوای این کشور کوهستانی است. در این کشور پر برف و برای کوه نوردی و اسکی ایدآل است. کوه های آن برای افراد علاقمند به کوه و طبیعت بسیار مناسب است. مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوبی برای مسافرت، است

مراکز معتبر صادر کننده پذيرش تحصيلي در بسياري از کشورها، تمهيدات لازم جهت اسکان و انتقال دانشجويان خارجي را انجام مي دهند و بابت ارايه اين خدمات نيز پيشاپيش، هزينه هايي را دريافت مي نمايند و ما نيز به دليل ملاحظات رواديد، کليه هماهنگي هاي لازم جهت انتقال و اسکان دانشجويان را انجام مي دهيم. بنابراين متقاضيان علاقمند به تحصيل در خارج نبايد نگران مسئله انتقال و اسکان خود در کشور مورد نظرشان باشند و اين موارد از طريق موسسه صورت مي گيرد.


شرایط ورود به دانشگاه های اتریش

1- برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد. به عبارت دیگر اگر شخصی دیپلمه باشد، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمیتواند مستقیما برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید، بلکه باید قبولی در کنور دانشگاه سراسری را داشته باشد تا بتواند اقدام کند.
برای این منظور داوطلبان تحصیل در اتریش می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید وزارت علوم اتریش است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری ) در رشته و مقطع مورد نظر است.
برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود، لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.

2- کسانی که از دانشگاه های سراسری یا پیام نور فارغ اتحصیل شده اند هم میتوتنند برای مقطع با لاتر نیز اقدام کنند وباید یک گواهی عدم منع تحصیلی از دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اند دریافت نمایند.

(نکته مهم : موسسه ما این امکان را تحت شرایط خواصی برای دانشجویان دانشگاه ازاد نیز فرام نموده است)


در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان تدریس در انها بجز بعضی از رشته ها آلمانی می باشد البته در دوره دکتری در اکثر رشته ها را میتوان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه اتریش دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

نکته :

برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم 1150 یورو میباشد.
اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند.
زبان تحصیل، برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تخصصهای پزشکی ؛ آلمانی ؛ ولی برای مقطع دکتری (Ph.D.) انگلیسی می باشد. مهلت ثبت نام برای ترم تابستانی تا اول فوریه(12 بهمن) و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر(10 شهریور) می باشد. توصیه می شود که متقاضیان بدلیل بالا بودن تعداد تقاضاها از 6 ماه قبل درخواست خود را ارائه دهند.
هزینه زندگی و تحصیل دراتریش سالیانه حدود 8000 یورو می باشد که این هزینه به عنوان ساپورت مالی برای اخذ ویزای تحصیلی باید به حساب متقاضی در ایران واریز گردد و گواهی مربوطه به سفارت اتریش در تهران تحویل گردد. هزینه زندگی دانشجو یی در اتریش بانضمام خوراک ، پوشاک ، رفت و آمد و کلیه هزینه های جانبی حدودا معادل 650 یورو در ماه می باشد.

شهریه در تمامی مقاطع ؛ دررشته های علوم انسانی وعلوم پایه(380) یورو وبرای رشته های علوم پزشکی و مهندسی ؛ ترمی 760 یورو می باشد.

نکته ها:

اگر شخصی در ایران لیسانس دانشگاه آزاد باشد نمی تواند برای فوق لیسانس نا پیوسته اقدام کند بلکه باید برای مقطع فوق لیسانس پیوسته درخواست دهند و بعد از ورود به دانشگاه درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را دهد که آنجا معلوم می شود از کدام ترم لیسانس می تواند تحصیلات خود را شروع کند و پیوسته تا فوق لیسانس ادامه دهد.

(نکته مهم : موسسه ما این امکان را تحت شرایط خواصی برای دانشجویان دانشگاه ازاد نیز فرام نموده است)

لیسانسه های دانشگاه های دولتی میتوانند برای فوق لیسانس اقدام کنند اما این باز هم بستگی به خود دانشگاه در اتریش دارد زیرا سطح تحصیل اتریش نسبت به ایران یک سال جلو تر است و شاید بعضی از واحد های آنها را بپذیرند و یک سال پایین تر بنشیند و بعد می تواند ادامه تحصیل دهد. . طور کلی باید مدارک تحصیلی به اتریش فرستاده شود و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در اتریش می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید

برای دکترا در اتریش خیلی سخت می توان اقدام کرد زیرا باید در اتریش استاد راهنما پیدا شود .
ما میتوانیم در این امر نیز شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید در مقطع دکتری در اتریش ادامه تحصیل دهید.
در اتریش برای ورود به دانشگاه ها متقاضیان باید به زبان آلمانی آشنایی داشته باشند

مهلت ثبت نام:


برای دوره سپتامبر: مهلت ارائه مدارک اول ژانویه
برای ورودی فوریه: مهلت ارائه مدارک اول آگوست

هزینه های اقامت و زندگی در اتریش
– هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود 4۸۰ تا 63۰ یورو می باشد .
– هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه قابل پیش بینی است .
– دانشجویان در دوره زبان و لیسانس در هفته 10 ساعت و در مقطع فوق و دکتری در هفته 20ساعت دارای اجازه کار می باشد.مدارک لازم برای تحصیل در اتریش

مدارک زیر با توجه به شرایط تحصیلی مورد نیاز است:
ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم
ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس اسکن و کپی صفحه اول پاسپورت
نامه قبولی در کنکور
گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه از دانشگاه برا دانشجویان
نامه ممانعت از تحصیل برا فارغ التحصیلان
۲ قطعه عکس رسمی پاسپورتی لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت اتریش برسد.

نحوه اخذ ویزا و مدارک لازم برای سفارت اتریش


برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی کلیک کنید!