شرایط تحصیل در سوئیس
مشاهده در قالب پی دی اف
چاپ
فرستادن به ایمیل

 

شرایط تحصیل در سوئیس :

اصولا سفارتخانه های سوئیس تنها مسئول دریافت درخواست و مدارک متقاضیان ویزای دانشجوئی میباشند.البته یک مصاحبه کوچک نیز به منظور تعیین سطح زبان شخص در سفارت انجام میشود.  در صورتیکه سفارت شخص متقاضی را واجد شرایط تشخیص دهد مدارک او را به اداره مهاجرت شهر مربوطه ارسال خواهد نمود  و این اداره  مهاجرت خواهد بود که ویزای دانشجوئی را در نهایت صادر خواهد کرد. این پروسه 2 ماه بطول خواهد انجامید.برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سایت سفارت سوئیس در تهران :

www.eda.admin.ch/tehran

مهمترین مدارک لازم جهت  درخواست ویزای تحصیلی :

1-اصل نامه پذیرش دانشگاه

2-برگه C.V و علل انتخاب سوئیس برای ادامه تحصیل

3-تعهد نامه کتبی مبنی بر ترک خاک سوئیس پس از پایان تحصیلات

4-موجود بودن حداقل مبلغ 24000 فرانک سوئیس در حسابی در یکی از بانکهای سوئیس به نام شخص متقاضی که برای این منظور به یکی از شعب ارزی بانک ملی مراجعه نمائید که ترتیب افتتاح حساب در سوئیس را برایتان بدهند .

5-مشخص کردن چکونگی تامین هزینه تحصیلات در کل طول زمان تحصیل. توجه داشته باشید این مورد برای ادارات مهاجرت از اهمیت بسزائی برخوردار است.همچنین دقت کنید که اگر بستگانی در سوئیس دارید که میخواهند شما را گارانتی نمایند باید آنها  حتما ساکن استانی باشند که شما میخواهید در آنجا تحصیلات خود را ادامه دهید. برای این منظور شخص باید دارای درآمد کافی  باشد و با مراجعه به شهرداری محل سکونت خود درخواست صدور برگه گارانتی را برای شما بنماید .

6-در مواردی پرداخت شهریه سال اول دانشگاه از سوی سفارت درخواست می گردد.